District 8 Tournament continues - WTVM.com-Columbus, GA News Weather & Sports

District 8 Tournament continues

COLUMBUS, GA (WTVM) -

Here are the results from the District 8 Little League Tournament held at Britt David Park.

GEORGIA DISTRICT 8 LITTLE LEAGUE TOURNAMENT

at Britt David Park

MAJOR BASEBALL

Friday, June 23

Game 1: Peach 7 vs. Northern 1

Sunday, June 25

Game 2: Harris County 1 vs. American 11

Game 3: Peach 11 vs. Pioneer 4

Monday, June 26

Game 4: Northern vs. Harris County (loser eliminated), 5:30 pm

Game 5: American vs. Peach (winner to finals), 7:30 pm

Tuesday, June 27

Game 6: W4 vs. Pioneer (loser eliminated), 6 pm

Wednesday, June 28

Game 7: L5 vs. W6 (winner to finals/loser eliminated), 6 pm

Thursday, June 29

Game 8: W5 vs. W7 (Championship), 6 pm

Friday, June 30

Game 9: If Needed, 6 pm

11's BASEBALL

Sunday, June 25

Game 1: Harris County 2 vs. Northern 16

Game 2: Peach 14 vs. American 7

Monday, June 26

Game 3: Northern vs. Peach (winner to finals), 5:30 pm

Game 4: Harris County vs. American (loser eliminated), 7:30 pm

Wednesday, June 28

Game 5: L3 vs. W4 (winner to finals/loser eliminated), 6 pm

Thursday, June 29

Game 6: W3 vs. W5 (Championship), 6 pm

Friday, June 30

Game 7: If Needed, 6 pm

9-10 BASEBALL

Friday, June 23

Game 1: American 7 vs. Harris County 8

Game 2: Northern 18 vs. Pioneer 4

Sunday, June 25

Game 3: Harris County 3 vs. Northern 7 (Northern to finals)

Game 4: American 11 vs. Pioneer 6 (Pioneer eliminated)

Monday, June 26

Game 5: Harris County vs. American (winner to finals/loser eliminated), 7:30 pm

Tuesday, June 27

Game 6: Northern vs. W5 (Championship), 5:30 pm

Wednesday, June 28

Game 7: If Needed, 7:30 pm

SENIOR SOFTBALL

Friday, June 23

Game 1: Pioneer 5 vs. Northern 8

Sunday, June 25

Game 2: Northern 13 vs. Harris County 2 (Northern to finals)

Monday, June 26

Game 3: Pioneer vs. Harris County (winner to finals/loser eliminated), 7:30 pm

Tuesday, June 27

Game 4: W2 vs. W3 (Championship), 7:30 pm

Wednesday, June 28

Game 5: If Needed, 7:30 pm

MAJOR SOFTBALL

Friday, June 23

Game 1: Pioneer 4 vs. Northern 1

Saturday, June 24

Game 2: Pioneer 9 vs. Harris County 0 (Pioneer to finals)

Monday, June 26

Game 3: Northern vs. Harris County (winner to finals/loser eliminated), 6 pm

Tuesday, June 27

Game 4: Pioneer vs. W3 (Championship), 6 pm

Wednesday, June 28

Game 5: If Needed, 6 pm

9-10 SOFTBALL

Friday, June 23

Game 1: American 4 vs. Northern 17

Sunday, June 25

Game 2: Northern 14 vs. Harris County 2 (Northern to finals)

Monday, June 26

Game 3: American vs. Harris County (winner to finals/loser eliminated), 5:30 pm

Tuesday, June 27

Game 4: Northern vs. W3 (Championship), 5:30 pm

Wednesday, June 28

Game 5: If Needed, 5:30 pm

Powered by Frankly